Domowe sposoby na wybielanie zebów

Wygląd jest bardzo ważny w obecnych czasach i z pewnością każdy z nas o tym wie. Nieustannie staramy się dbać o swój strój, włosy i często zęby. Może wydawać się to nieistotne, jednak piękny uśmiech to bardzo pomocna rzecz. Warto, więc zadbać o to, aby uzębienie było białe i bez przebarwień. Oto kilka sposobów jak wybielić zęby unikając drogiej wizyty u lekarza specjalisty.

Całe szczęście do dyspozycji jest wiele metod i rozwiązań, które mogą nam w tym pomóc. Niektóre z nich wymagają jednak wydania często dużych sum pieniędzy. Właśnie dlatego w tym artykule przedstawmy domowe sposoby na wybielanie zębów.

Jednak zanim omówimy możliwe sposoby, zajmijmy się wyjaśnieniem, jak zmienia się kolor naszego uzębienia. Jest wiele czynników, które mogą warunkować zmiany barwy zębów. Wielu specjalistów uważa, że bardzo ważne w tym przypadku są geny. Jednak równie częstym problemem jest, palnie papierosów. Przebarwienia są także uwarunkowane zbyt częstym piciem kawy lub herbaty.

Stosowanie antybiotyków i niektórych leków nie jest też pożądane. Oczywiście jest jedna podstawa rzecz, o której nie można zapominać. Jeśli chcemy zniwelować skutki złych nawyków, to szczotkujmy zęby minimum dwa razy dziennie. Zapobiegamy wtedy powstawaniu próchnicy i przebarwień.

Pierwszą metodą, którą zastosujemy w domu, będzie wybielanie, używając węgla aktywnego. To rozwiązanie wymaga od nas jedynie wyposażenia się w węgiel aktywny. Najszybciej zakupimy go w aptece. Z pewnością będzie to niewielki wydatek. Używać go będziemy w formie dodatku do naszej pasty do zębów.

Węgiel, który dodamy, sprawi, że przebarwienia będą powoli zanikać. Wszystko dlatego, że działania węgla jest oczyszczające oraz równocześnie powoduje ścieranie osadu. Mycie zębów pastą z węglem zapewni nam pierwsze rezultaty już po kilku dniach.

Kolejnym, a zarazem jednym z najbardziej znanych sposób jest stosowanie sody oczyszczonej. Jej działanie jest tak naprawdę błyskawiczne. W tym przypadku również należy szczotkować zęby, lecz zamiast pasty używamy sodę. Sprawia ona, że ścierany jest osad z uzębienia. Metoda ta nic nas nie kosztuje i może okazać się najlepszą, gdy potrzebujemy białych zębów na teraz.

Mycie zębów mieszanką z kurkumy to kolejna możliwość na wybielanie zębów. Z pewnością wiele osób zastanawia się teraz, jak może pomóc zwykła przyprawa. Otóż kurkuma ma działania antygrzybiczne i przeciwbakteryjne. Jej regularne stosowanie korzystnie wpłynie na wygląd zębów. Należy jednak przygotować specjalną pastę. Używamy w tym przypadku kurkumę, olej kokosowy oraz olejek eteryczny.